Włochy piękno przyrody, zabytki architektury i przyjazna obyczajowość

Włochy to kraj typowo turystyczny. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich jego zalet, które tak skutecznie i od wielu lat przyciągają ogromne rzesze podróżujących. Włochy zachęcają do przyjazdu przede wszystkim swoim wyjątkowo przyjemnym klimatem. W przeciwieństwie do Polski, niemal zawsze można tam być pewnym słonecznej i ciepłej pogody. Tak oczekiwana przez wszystkich urlopowiczów, daje pewność, że zarówno leniwe plażowanie, jak i aktywne zwiedzanie i uprawianie wodnych oraz lądowych sportów będzie odbywać się w przyjemnej atmosferze.

Włochy są krajem po brzegi wypełnionym różnorodnymi zabytkami. Ilość ich niemal przewyższa ilość zabytków ze wszystkich pozostałych krajów europejskich. Każdy więc kto ma w planie odwiedzenie Włoch, musi przeznaczyć choćby kilka dni na zapoznanie się z tymi historycznymi pozostałościami jakie oferują mu Włochy.

Chcąc zwiedzić najważniejsze miejsca zabytkowe we Włoszech udać się trzeba najpierw do stolicy tego państwa, Rzymu. Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Colosseum, można powiedzieć symbol starożytnego Rzymu. Mimo, iż nie jest to najstarsza zachowana budowla z tamtych czasów, jest ona najbardziej znana i najszybciej kojarzona. Nic w tym dziwnego. Było to przecież miejsce słynnych igrzysk, walk gladiatorów, a także prześladowań pierwszych chrześcijan. Rzym słynie także z Forum Romanum, miejsca wielu budowli, szczególnie świątyń. Zwiedzić należy także Panteon.

Poza zabytkami okresu starożytnego, Włochy zachwycają także typową architekturą renesansową. Kaplica Sykstyńska wraz z freskami Michała Anioła jest głównym zabytkiem tego okresu. Warto zobaczyć także Muzeum Watykańskie.

Pompeje to kolejne wyjątkowe miejsce, które należy zwiedzić wybierając się na wakacje do Włoch. Jest to nietypowa miejscowość, w której budynki prywatne, państwowe, publiczne i sakralne zostały zachowane dzięki katastrofie, która zdarzyła się w 79 roku naszej ery. Dzięki zasypaniu całego miasta gorącym popiołem podczas wybuchu wulkanu Wezuwiusza budynki te możemy do dziś oglądać w niezmienionym stanie.

Kraj w kształcie buta jest również terytorium bardzo różnorodnie i ciekawie ukształtowanym. W jego granicach znajduje się największy szczyt górski Europy - Mont Blanc. Jest to miejsce, które niezmiennie przyciąga spore grupy śmiałków, chętnych do długich i uciążliwych górskich wspinaczek. Alpy włoskie, jako bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów, są tradycyjnie często odwiedzanym miejscem przez narciarzy i amatorów snowboardu w okresie zimowym. Włochy przyciągają także na letnie wypoczynki. Na taki urlop najlepiej wybrać wybrzeże Morza Śródziemnego.

Smakoszy zachęci do odwiedzin Włoch przede wszystkim wieloletnia tradycja kucharska. Z tego kraju pochodzi pizza oraz spaghetti, które tak powszechnie przyjęły się także w naszym kraju. Popularna kuchnia śródziemnomorska, smaczna oraz zdrowa, zachęca do spróbowania wielu nowych, nieznanych nam potraw.


Sycylia włoska wyspa uśmiechu

Sycylia słynie z przepięknych, piaszczystych plaż. Beztroskie leniuchowanie oraz niekończąca się zabawa to ich zalety, które od wielu lat przyciągają nań wielu urlopowiczów. Jeśli twoje wakacje mają odbyć się na plaży, włoska Sycylia jest miejscem do tego idealnym. Najbardziej znanymi i obleganymi plażami Sycylii są Taorminie i Golfo di Castellammare niedaleko Capo San Vito.

Poczuć bliskość korzeni kultury i religii europejskiej w Rzymie

Rzym to przede wszystkim miejsce styku teraźniejszości z wielowiekową historią, począwszy od starożytnego Rzymu. Burzliwa historia całego państwa rzymskiego pozostawiła wyraźne ślady na architekturze miasta Rzym. Dzięki temu dziś możemy tu oglądać zarówno zabytki okresu starożytnego, budowle kultury chrześcijańskiej, zabytki kultury nowożytnej oraz budowle współczesne.

Toskania pełna dzieł sztuki

Toskania to miejsce o wyjątkowym klimacie, który tworzy niepowtarzalna atmosfera. To co najbardziej charakterystyczne dla niezapomnianego klimatu Toskanii jest nam najczęściej dobrze znane. Toskania jest kraina znakomitych win, niepowtarzalnych walorów przyrodniczych, ale również, a może przede wszystkim, znana jest ona z wybitnych, słynnych na cały świat artystów.

Wenecja - magia pływającego miasta

Wenecja jest niezmiernie ciekawie umiejscowionym miastem. Leży bowiem na bagnistych wyspach znajdujących się na Morzu Adriatyckim. Ten element ukształtował swoisty i bardzo niespotykany styl komunikacji miejskiej. W Wenecji nie można spotkać ani autobusów, ani tramwajów, ani, tym bardziej, metra. Samochody także nie mogą poruszać się w obrębie Wenecji. Cały ruch miejski odbywa się natomiast przy pomocy łodzi pływających po miejskich kanałach oraz pieszo.